Twoje Dłonie

TWOJE DŁONIE

Zadbane dłonie są wizytówką kobiety

Nasze dłonie wykonują codziennie ciężką pracę, narażone są na działanie wielu czynników zewnętrznych, które osłabiają warstwę ochronną i tym samym niszczą je. Pomimo to, bardzo często nie

traktujemy ich z należną im troską. Warto poświęcić im chwilę w ciągu dnia, bo piękne dłonie są atrybutem każdej eleganckiej kobiety.

Co je niszczy
Skóra dłoni praktycznie pozbawiona jest gruczołów łojowych, przez co nie ma naturalnej warstewki ochronnej, tworzonej przez ich wydzielinę.

Częste mycie dłoni pozbawia je tłuszczu i wilgoci, niszczą je również chemikalia, które wchodzą w skład środków czystości. Dłonie narażone są również na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych – wiatr, chłód, suche powietrze – wszystko to sprawia, że skóra dłoni staje się sucha, spierzchnięta i zaczerwieniona.

 

Zabieg parafinowy na dłonie

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów pielęgnacyjnych przywracającym gładkość zniszczonym, suchym i popękanym dłoniom jest kąpiel parafinowa. Zabieg rozpoczynam od peelingu drobnoziarnistego dłoni, następnie nakładam maskę odżywczo-regenerującą i wykonuję masaż od koniuszków palców ku nadgarstkom. Kolejny etap to trzykrotne zanurzenie rąk w ciepłej parafinie, owinięcie folią i nałożenie ciepłych rękawic na ok. 20 minut. Efekt zabiegu jest natychmiastowy i widoczny przez kilka dni.
Czas trwania zabiegu:
ok. 40 minu

 

Manicure

Manicure tradycyjny przeprowadzam w następujący sposób:

  • zmywam lakier
  • skracam i opiłowuję paznokcie
  • zmiękczam naskórek w specjalnej kąpieli
  • nakładam preparat do skórek
  • delikatnie odsuwam skórki przy użyciu drewnianego patyczka
  • wycinam skórki cążkami
  • odtłuszczam paznokcie
  • nakładam odżywkę, bądź lakier
  • nakładam oliwkę pielęgnacyjną do paznokci

Manicure biologiczny różni się od tradycyjnego zabiegu manicure tym, że podczas jego wykonywania nie używam metalowych narzędzi takich jak: cążki, metalowe pilniki, podważacze do skórek.

French manicure od wielu lat jest najpopularniejszym rodzajem manicure. Jest uniwersalny, zawsze elegancki i za to go kochamy ! Paznokcie pomalowane białym i beżowym, bądź różowym lakierem wyglądają naturalnie.

 

Peeling migdałowy na dłonie

Na dłoniach często występują przebarwienia pigmentacyjne, do których przyczynia się m.in. słońce. Są one trudne do usunięcia, ale można je odrobinę rozjaśnić poprzez złuszczanie kwasami owocowymi AHA.

Czas trwania zabiegu:
ok. 40 minut

Przedłużanie paznokci
Paznokcie można przedłużać za pomocą akrylu i żelu. W „noszeniu” paznokci nie ma praktycznie żadnej różnicy, występują jedynie różnice w aplikacji produktu. Akryl powstaje poprzez połączenie proszku akrylowego z liquidem, żel jest nabierany bezpośrednio z pudełeczka i utwardzany w lampie UV. Obiema metodami można przedłużać paznokcie zarówno na tipsie, jak i na szablonie.

Żelem można także utwardzać naturalną płytkę paznokcia. Zarówno żel jak i akryl należy regularnie co dwa, trzy tygodnie uzupełniać, a jeżeli będziemy chciały zrezygnować z przedłużonych paznokci, należy je fachowo usunąć u kosmetyczki – nie zrywać, nie podważać, nie spiłowywać samodzielnie, gdyż łatwo można uszkodzić naturalną płytkę paznokcia.

 

Trochę historii
Kolebką rozwoju stylizacji, przedłużania i modelowania paznokci są Stany Zjednoczone. Tam powstały pierwsze produkty z zastosowaniem techniki akrylowej. Z jej pojawieniem wiąże się przypadek. Otóż pewien znany i ceniony producent protez zębowych i preparatów do nadlewania szkliwa, złamał sobie paznokieć. Ból był nie do wytrzymania i aby paznokieć nie złamał się w dalszej części, musiał go czymś zakleić. Do tego celu wykorzystał masę do protez, która zastygła na paznokciu i jednocześnie go wydłużyła. Wystarczyło tylko wyszlifować masę pilniczkiem. Najważniejsze, że łamiący się paznokieć przestał boleć. Z tego pomysłu skorzystała żona producenta, również wykorzystując tę metodę jako ratunek dla łamiących się paznokci. Wkrótce firma zajmująca się protezami stała się jedną z najpotężniejszych firm w branży profesjonalnej związanej z przedłużaniem paznokci.

W moim gabinecie proponuję przedłużanie paznokci metodą żelową na tipsie. Takie paznokcie są wytrzymałe, mocniejsze od naturalnych, bardzo estetyczne. Ich kształt jest tak wymodelowany, że nie różnią się od naturalnych. Trzymają się ok. 2-3 tygodnie, po czym należy wykonać dopełnienie.

Czas trwania zabiegu:
ok. 2-3 godziny