Masaż kamieniami

MASAŻ KAMIENIAMI

Masaż gorącymi kamieniami ma działanie relaksacyjne, rewitalizujące i lecznicze na cały organizm. Usuwa wszelkie spięcia i bóle mięśni, zwłaszcza po długim wysiłku fizycznym.

Połączenie ciepłych kamieni bazaltowych z odpowiednimi technikami masażu relaksacyjnego, masażu limfatycznego i akupresury jest zbawienne dla zmęczonego, zestresowanego ciała i umysłu współczesnego człowieka, relaksując i regenerując całe ciało i umysł. Zastosowanie wyjątkowego ciepła kamieni poprawia krążenie i metabolizm, oczyszcza organizm z toksyn.

Masaż stanowiąc element energizujący dla każdego rodzaju skóry, ułatwia jej oddychanie, pomaga w walce z cellulitem, łączy w sobie oddziaływania termoterapii i aromaterapii.
Ciało masujemy specjalnymi wyselekcjonowanymi kamieniami bazaltowymi, które poprzez wieloletnią naturalną obróbkę falami morskimi są używane do celów terapeutycznych.

Do masażu całego ciała potrzebnych jest zestaw około 40-50 kamieni o różnym kształcie i wielkości. Dużą pojemność cieplną pozwala przekazać ciepło głęboko w głąb tkanek.

W wyniku oddziaływania odruchowego dochodzi do podniesienia temperatury okolic masowanych i wtórnego rozszerzenia naczyń krwionośnych. Reakcja ta wpływa tym samym na ogólne rozluźnienie. Odpowiedni nastrój, zastosowanie olejków eterycznych oraz odpowiednio dobrana muzyka wpływa kojąco na pacjenta, hamując działanie stresorów.
Cele masażu:

  • ogólne rozluźnienie
  • duże przekrwienie miejscowe i ogólne podniesienie podstawowej przemiany materii
  • ogólne oczyszczenie organizmu
  • zwiększenie procesów wymiany tkankowej
  • podniesienie progu odczuwania bólu